Glinki z Mokosh + przepis na maskę

Dzień dobry wszystkim!

W dzisiejszym poście chcę Wam przedstawić glinki – o ile glinki same w sobie z pewnością znacie! To chcę napisać o glinkach firmy Mokosh.

GLINKA DO KAŻDEJ CERY?

Uwielbiam glinki – za ich prostotę i efektywność. Kiedy nasza skóra potrzebuje mocnego oczyszczenia, sięgamy po glinkę zieloną czy niebieską. Kiedy nasza skóra nadmiernie wydziela sebum, na pomoc przychodzi glinka żółta. Kiedy mamy bardzo wrażliwą i dojrzałą skórę, glinka biała wtedy jest idealna. Wystarczy nam tak naprawdę jeden produkt, ewentualnie 2 aby zmieszać je razem ze sobą – i mamy kosmetyk idealny.

MINIMALIZM NA START

Myślę, że glinki są fajne zwłaszcza na początku pielęgnacji naturalnej, kiedy jeszcze nie do końca orientujemy się w firmach i produktach. Tutaj taką glinkę możemy zmieszać po prostu z wodą i gotowe, nie potrzebujemy do tego żadnej dodatkowej wiedzy ani żadnych dodatkowych kosmetyków.

MARKA MA ZNACZENIE?

W swoim naturalnym życiu próbowałam glinek różnych marek – w zasadzie w większości byłam z nich zadowolona. Najbardziej lubię te marki Your Natural Side. Jednak nie jest tajemnicą, że glinki różnią się miedzy sobą i każda marka ma inne – różnią się działaniem (mniejsze lub większe) czy rozrabianiem i konsystencją, niestety cena także ma tutaj ogromne znaczenie.

GLINKI OD MOKOSH – JAK SIĘ SPRAWDZIŁY U MNIE?

W tym poście akurat piszę o glinkach Mokosh, ponieważ to je zamówiłam ostatnio i aktualnie są na moim stanie 🙂 Jednak, warto też krótko nadmienić, że jestem bardzo z nich zadowolona. Odkąd pamiętam, zawsze miałam problem z glinkami zielonymi – one zawsze były lekko inne niż reszta rodzajów glinek – w moim przypadku bardzo tragicznie i ciężko się rozrabiała. Musiałam naprawdę robić to z wyczuciem i cierpliwością, a i tak kończyło się to na gęstej paście. Nie było możliwości rozrobienia glinki zielonej do konsystencji takiego fajnego jogurtu.

Jednak, tutaj lekko się zaskoczyłam – bo właśnie glinka zielona Mokosh rozrabia się cudnie. Zupełnie tak jak inne rodzaje glinek, nie robią się żadne zgrubienia, glinka nie zbija się. Po dodaniu wody od razu bardzo płynnie się rozrabia. Tak więc, jeśli chodzi o glinki tej marki – to, to jest jedna i główna rzecz, która się wyróżnia na tle innych – dla mnie jest to na duży plus 🙂 Teraz przyjdzie czas na ocenienie, czy także efekty po stosowaniu glinek tej firmy są zadowalające jak wcześniej, bo właśnie po działaniu możemy poznać dobrą glinkę – wcale nie oznacza, że taka, która źle się rozrabia jest niedobrej jakości.

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA

Podrzucam Wam również bardzo prosty ale skuteczny przepis na maseczkę silnie oczyszczającą.

Potrzebujemy:

– glinkę zieloną 2 łyżeczki

– olej tamanu bądź olej neem 20 kropli

– woda bądź dla wzmocnienia efektu hydrolat herbaciany czy manuka 1 łyżeczka

Składniki dokładnie mieszany – naczynie oraz łyżeczka nie mogą być metalowe. Kontrolujcie poziom wlewanej wody, bo każdy może nabrać inna ilość glinki na łyżeczkę i konsystencja może się okazać za rzadka.

Zostawiamy na twarzy około 10 minut, pilnując aby glinka nie zaczęła zasychać, jeśli tak będzie się dziać to możecie zraszać twarz wodą albo po prostu już zmyć glinkę.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZY STOSOWANIU GLINEK?

Tak jak napisałam wyżej:

– glinki przygotowujemy w NIE metalowych pojemnikach, najlepiej sprawdza się tutaj plastik, szkło czy drewno.

– nie pozwalamy glince kompletnie zaschnąć na naszej twarzy – może doprowadzić to do wysuszenia i podrażnienia twarzy, dodatkowo sucha glinka nie oddaje już nam swoich właściwości.

– jakość glinki poznasz po efektach na skórze – dobra jakościowo glinka będzie miała natychmiastowy pozytywny wpływ na Twoją skórę.

WIĘCEJ O GLINKACH

Zapraszam również do zajrzenia na mój naturalny kanał, tam mówię bardzo wiele na temat glinek właśnie, opowiadam dokładnie o ich działaniu oraz mówię o różnych rodzajach glinek:

Buziaki!

Nat

Leave a Reply