Najlepsze hydrolaty dla cery problematycznej, trądzikowej – zestawienie.

Hej,

Przygotowałam wpis, w którym będę spisywać najlepsze hydrolaty, które sprawdzą się jeżeli macie cerę problematyczną, trądzikową, tłustą i mieszaną.

Nie jest to spis ogólnie dostępnych na rynku produktów, ale selekcja wybranych przeze mnie. Będę tutaj aktualizować produkty, które używałam bądź używam i według mnie świetnie się sprawdzają. Wszystkie te hydrolaty testowałam sama na sobie i znam je kilka lat. To one pomogły mi w okresie kiedy sama walczyłam z cerą trądzikową i uważam, że te hydrolaty niżej wymienione są takimi, które naprawdę działają.

Tworzę taką listę także dla siebie, aby w przyszłości wiedzieć, do czego mogę wrócić i co mi się spodobało.

Wszystkie produkty są kosmetykami naturalnymi z dobrymi składami INCI, wegańskie.

CERA TRĄDZIKOWA, TŁUSTA, MIESZANA

Hydrolaty do cery problematycznej, czyli trądzikowej, tłustej czy mieszanej muszą cechować się antybakteryjnym i przeciwzapalnym działaniem, dzięki czemu będą wspierać całą pielęgnację. Te, które Wam przedstawię poniżej mają cudne właściwości i doskonale nadają się do takiej skóry. Oprócz tego działają ściągająco i regenerująco. Wybrałam najlepsze z najlepszych, niezawodne.


Drzewo herbaciane: Asoa

Cudny i wspaniały! Ma piękny i świeży zapach, także lekko miętowy. Doskonale odświeża skórę i jest nie zastąpiony przy cerze problematycznej, tłustej i z wypryskami. Zużywam w tempie ekspresowym, dodaję do maseczek i przeróżnych mieszanek. Poleciła go bym dla osób z większymi wypryskami i z tłustą cera.

Cena: 30 zł

Skład: Melaleucaalternifolia (Tea Tree Water)


Mięta Pieprzowa: Your Natural Side

To także mój ulubieniec i faworyt. Niesamowity hydrolat o lekko miętowym zapachu i z delikatnym efektem chłodzenia na skórze. Pozycja nie do ominięcia dla osób, które kochają wody kwiatowe. Mięta pieprzowa także działa mocno antybakteryjnie i przeciwzapalnie – będzie dobra dla cer mieszanych, problematycznych. Uwielbiam!

Cena: 21 zł

Skład: Peppermint (Mentha Piperita) Hydrolate


Kwiat Manuka: Asoa

Najcudowniejszy hydrolat na ziemi, z kwiatów manuka. Manuka to cudowna roślina, z której głównie wytwarza się bardzo cenny miód. Manuka zawiera silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, przy tym pozostaje delikatna w działaniu. Ten hydrolat jest najlepszym jakiego używałam, ma bardzo piękny zapach i jest świeży. Przy codziennym użytkowaniu taka buteleczka starcza na około miesiąc. Wracam do niego notorycznie. Będzie odpowiedni dla cery mieszanej, z lekkimi wypryskami – nie jest tak mocny jak drzewo herbaciane.

Cena: 30 zł

Skład: Leptospermum scoparium (Manuka) Floral Water.


Eukaliptus: Your Natural Side

Pojawił się w mojej pielęgnacji niedawno, a już zdążył zagościć na stałe. Bardzo ciekawy hydrolat, na ten moment rzadko spotykany. Eukaliptus łagodzi podrażnienia i działa kojąco, ma bardzo przyjemny i świeży zapach. Oprócz tego, także jest polecany dla cer problematycznych. I tutaj znowu, uwielbiam go stosować!

Cena: 20 zł

Skład: Eucalyptus globulus Labill hydrosol


Oczar Wirginijski: Ministerstwo Dobrego Mydła

Świetnej jakości hydrolat. Bardzo przyjemnie pachnie – świeżo, delikatnie. Nieoceniony dla skór problematycznych ale także cer z naczynkami. Bardzo podoba mi się naturalny konserwant w tym produkcie, z ferment rzodkwi! Pozwala to dłuższe zachowanie świeżości, taki hydrolat spokojnie możemy zużyć w 2-3 miesiące.

Cena: 26 zł

Skład: Hydrolat z oczaru wirginijskiego wzbogacony fermentem z rzodkwi (Raphanus Sativus)


Zapraszam także do obejrzenia filmu z najlepszymi hydrolatami na trądzik!

Leave a Reply