Genialne filmy, które warto obejrzeć na Netflix już dziś!

Hej! Zapraszam Was na mój osobisty spis filmów, które są absolutnie do obejrzenia! Filmy, które kocham i są moimi stałymi pozycjami. Stałymi, bo oglądam je bardzo często i lubię do nich wracać. Zapraszam do przeczytania!


INTERSTELLAR

Absolutnie genialny. Pomysł, wykonanie, gra aktorska. Mimo że jest to film w kosmosie i pokazuje sytuacje, które się w nim zdarzają, to jest to naprawdę solidnie wymyślone i zrobione. Mamy poczucie, że takie rzeczy istnieją, mogą wydarzyć się naprawdę. Ten film wciąga, jest poprowadzony cudownie. Na jednej ze scen po prostu byłam tak w szoku, ale tak autentycznie jakbym sama przeżywała to, co bohater. Dodatkowo w tej scenie był zastosowany taki zwrot akcji, coś tak niespodziewanego, ale jednocześnie możliwego! Film ten jest także wzruszający momentami i są rzeczy, które chwytają za serce. Swoją drogą, główny bohater, którego odgrywa Matthew McConaughey to po prostu wow. Jeżeli znacie tego aktora z komedii romantycznych, to zapomnijcie o nim w takim wydaniu. W tym filmie odgrywa tę rolę wręcz idealnie. To mój film życia, wracam do niego często.


FRACTURE

Zazwyczaj nie lubię filmów, które są starsze, ale ten jest u mnie wyjątkiem (rok 2007, Polskie tłumaczenie: Słaby Punkt). Uważam, że to jeden z lepszych filmów amerykańskich, który pokazuje przede wszystkim takie czyste kino i czystą grę aktorską. To chce się oglądać. Chce się patrzeć, jak grają aktorzy, jak mówią… To jest ciekawe, to wciąga i po prostu jest to dobra pozycja i solidne kino. Film to pozycja z półki dramatów i thrillerów (ale bez agresji, przemocy, mocnych scen). Opowiada o zabójstwie, które jest dokonane i wiadomo, kto to zrobił (widź to wie, wszyscy to wiedzą) jednak jak to, do jasnej ciasnej, się rozwiąże, gdzie są dowody? Morderca jest sprytny, wszystko zaplanował i toczy grę z młodym prawnikiem (Ryan Gossling), który ma naprawdę niezłą zagadkę. Wątpię, czy wpadniecie na trop przed zakończeniem filmu 🙂 Mega polecam!


LABIRYNT

Kolejna pozycja, która jest prze-genialna. Ten film wciąga, o matko… jak on wciąga. Jaki on jest dobry! Jest to kryminał i dramat, gdzie główną rolę odgrywa detektyw oraz ojciec. W tych rolach są obsadzeni świetni aktorzy, bo Jake Gyllenhaal oraz Hugh Jackman. Zachwyciłam się zwłaszcza Jakiem bo po prostu odegrał swoją rolę nie-sa-mo-wi-cie! Film opowiada o tym, jak zaginęły dwie dziewczynki oraz o ich poszukiwaniu i samodzielnie prowadzonym śledztwie przez ojca jednej z dziewczynek. W trakcie wydarza się wiele sytuacji, wiele wątków, które maksymalnie trzymają w napięciu. Jest to kolejna pozycja, która jest solidnym i porządnym filmem. Bardzo polecam.


WORLD WAR Z

Film, który bardzo niestety teraz mi przypomina nasze czasy, ponieważ odnosi się do zarazy. Aczkolwiek, jest to film sci-fi i wydarzenia w nim przedstawione nie mają żadnego związku z obecnymi. Film uwielbiam oglądać i robiłam to już kilka razy i wiecie co? Za każdym razem mnie tak samo pochłania i wciąga. On jest po prostu świetnie zrobiony i napisany! Nie muszę wspominać o głównym aktorze, którym jest Brad Pitt 😀 Film bazuje na tym, że pojawiają się osoby zakażone, w sumie nie wiadomo czym, ale widać co to zakażenie powoduje i w co zmienia ludzi. Główny aktor stara się znaleźć sposób na poradzenie sobie z epidemią i wyrusza w świat, aby temu zaradzić. Jest wiele scen, które autentycznie tak wciągają i tak trzymają w napięciu, że po prostu film ogląda się jednym tchem (zwłaszcza scena finalna… naprawdę warto!). Bardzo polecam! PS: nie zraźcie się opisem i tego, że jest to pandemia zombie – uwierzcie mi, jest to naprawdę fajnie przedstawione).


SHERLOCK HOLMES

Pozycja, a właściwie pozycje (bo są 2 części), bardzo lekka i przyjemna. Są to filmy, które znowuż (przepraszam za powtarzanie się) uwielbiam! Akcja jest świetnie prowadzona, muzyka idealnie dopasowana, sceny ciekawe… No i sam aktor, który wciela się w rolę Sherlocka Holmesa – Robert Downey Jr – nie mogło być lepiej! Plus w roli Doktora Watsona mamy Jude’a Law – ten duet jest idealny. Filmy są zabawne, z wielką przyjemnością się je ogląda, zwłaszcza jeżeli lubimy postać Sherlocka Holmesa. Bardzo Wam polecam i właśnie zaczęła mi się w głowie odtwarzać muzyka z filmu, którą słucham bardzo często 🙂

NOW YOU SEE ME

Czyli iluzja. Tego filmu także są dwie części, obie świetne. Filmy opowiadają o magikach, ale takich magikach, którzy nie tylko czarują, ale i są sprytni. Prowadzą swoje show, które potem przeradza się w misję do wykonania. Absolutnie genialne i zabawne sceny, wszystko świetnie wymyślone i filmy porywają! W międzyczasie pojawia się sporo zagadek, intryg i finalnie widz jest bardzo zaskoczony rozwojem akcji. Jestem totalnie oczarowana i oglądam oba te filmy bardzo często! Polecam 🙂


MISSION IMPOSSIBLE: FALLOUT

Okej, czy jest tutaj choć jedna osoba, która nie widziała nigdy ani jednego filmu Mission Impossible? Chyba.. niemożliwe! 😀 Ja widziałam wcześniej, ale zawsze to było gdzieś w TV, jednym okiem oglądałam, drugim nie, w międzyczasie coś gotowałam albo mi się odechciało przez reklamy. Jednak, ostatnio obejrzałam najnowszy film z tej serii, czyli Fallout i powiem Wam tak: taki powinien być prawdziwy film akcji. Tam jest AKCJA. I to dużo jej. Ten film jest genialnie skonstruowany, o matko, ciężko nadążyć, nie ma się chwili żeby spojrzeć okiem gdzieś indziej! Tak mnie zachwycił ten film (ale nie tylko ten, bo potem obejrzałam starsze (np. ten gdzie wspina się po wieżowcu), że aż nawet zaczęłam szukać informacji o tym jak te filmy są kręcone. Czy dacie wiarę, że sceny w helikopterze (oraz te jak na niego się dostał) są… prawdziwe? Docencie to, jak będziecie w trakcie oglądania 😀 To znaczy, główny aktor naprawdę leciał tym helikopterem, naprawdę to wszystko miało miejsce. Zresztą, nie tylko w tym najnowszym filmie takie sceny miały miejsce, ale też w poprzednich. Po prostu szacun dla tego Pana i to coś niesamowitego. Film akcji 10/10!!


Życzę Wam miłego oglądania!

Nat

5 thoughts on “Genialne filmy, które warto obejrzeć na Netflix już dziś!

  1. Hej, chciałam się zapytać czy Oczyszczająca Pianka do Mycia Twarzy z nature queen.Czy ta pianka ma same naturalne składniki i czy warto ją używać.
    Mój typ cery sucha,wrażliwa,normalna.

Leave a Reply