Dlaczego właśnie ze mną zacząć naturalną pielęgnację? Czyli o moim e-booku „Naturalna Pielęgnacja: zacznij ze mną!”

Hej!

We wrześniu miała premiera mojego pierwszego dzieła, czyli e-booka Naturalna Pielęgnacja: zacznij ze mną! by Nathsiw. Myślę, że przyszedł czas na napisanie kilku słów od siebie ale także i od Was!

Przed sprzedażą e-booka zadałam sama sobie pytanie: dlaczego ktoś miały właśnie ze mną zaczynać swoją pielęgnację? Nie miałam najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedzi na to pytanie, bowiem to właśnie ta odpowiedź motywowała mnie do skończenia pracy nad e-bookiem.

W dzisiejszych czasach w internecie możemy znaleźć prawie wszystko: od luźnych tekstów, po dłuższe wywody blogowe czy materiały naukowe – jednak mimo wszystko widzę w tym spory problem, mianowicie rzetelność.

Częstym argumentem osób, które nie są fanami kupowania ebooków, jest właśnie to, że sami możemy znaleźć potrzebne nam informacje, jednak czy to faktycznie takie proste? Kiedy sama zaczynałam swoją świadomą pielęgnację szybko zorientowałam się, że być może informacji w internecie jest sporo ale jest ona albo nie kompletna albo od osób, które tak naprawdę nie mają dużo doświadczenia czy wiedzy. Zaczęłam szukać głębiej i natrafiłam na publikacje naukowe, ale potem się okazało, że nie na wszystkich można polegać i nie wszystkie są rzetelne czy prawidłowe. Przez ten czas nauczyłam się jednego, że aby zdobyć rzetelną i kompletną wiedzę potrzebujemy ogromu czasu. Pomyślałam wtedy: nie chcę żeby ktoś z Was musiał tracić tyle czasu co ja, natrafiać na przeróżne bzdury i mity w internecie (których jest naprawdę sporo w temacie pielęgnacji…), denerwować się i tracić motywację. Chcę Wam dać swoją wiedzę i stworzyć kompletny poradnik, który zaoszczędzi Wam nie tylko dziesiątki godzin i ale sporo pieniędzy.

Wiedza, którą przekazuje w tym e-booka jest zdobyta na przestrzeni lat i to nie z jednego źródła, ale z przeróżnych – jednak co najważniejsze, rzetelnych. Ta wiedza to godziny poświęcone na czytaniu książek, publikacji, analizy badań naukowych czy artykułów – ich spis znajduje się na końcu ebooku. Mimo tego, że ebook w dużej mierze bazuje na moim doświadczeniu, to ono bierze się właśnie ze zdobytej wiedzy. W e-booku nie ma rzeczy, które sobie wymyśliłam, bądź gdybam – wszystkie są zgodne z najnowszymi doniesieniami.

Jednak mimo wiedzy, ważny jest kolejny aspekt o którym wspomniałam – czyli doświadczenie. Moim zdaniem bez doświadczenia wiedza nie jest nam pomocna, bowiem to właśnie w prawdziwym życiu testujemy wszystko to, czego się dowiedzieliśmy. I oczywiście, że możecie przeczytać w internecie artykuły na temat pielęgnacji twarzy – wszelkie podstawy czy utarte reguły, jednak są one zazwyczaj pisane przez osoby bez większego doświadczenia, bez historii. W e-booku chciałam Wam przekazać również i przede wszystkim moje doświadczenia, jako osoby, który pielęgnuje swoją skórę naturalnie już kilka lat. Jako osoby, która przez kilka lat nie użyła ani razu konwencjonalnego kosmetyku i jako osoby, która przetestowała setki kosmetyków naturalnych. Raczej niewiele do Twojego życia wniesie informacja, że oczyszczanie skóry jest ważne – ale za to wniesie ogrom przeczytanie niemalże wszystkiego oczyszczaniu z punktu widzenia osoby, która to oczyszczanie przerobiła na dziesiątki sposobów. Takiej wiedzy nie da się mieć po przeczytaniu jakiejś formułki, taka wiedza to lata prób i błędów, stosowania różnych metod, przeróżnych formuł kosmetycznych, w różnych stanach skóry. Przetestowałam wszystkie etapy pielęgnacji od DESKI DO DESKI. I to jest wyjątkowe, i to czyni tą wiedzę pożyteczną i kompletną. Po za tym hej, widzisz osobę, która za tym wszystkim stoi – nie chowam się za zdjęciami produktów czy blogowymi tekstami. Pokazuję Ci siebie i mówię: spójrz, to działa!

Każda strona mojego e-booka jest przemyślana, jak i ilość przekazanej wiedzy. Wiedziałam, że materiału będzie sporo tak więc moim priorytetem było zadbanie o to, abyś nie czuła się przytłoczona ogromem wiedzy, moim zdaniem – mniej istotnej. Bo czy bardziej istotne dla zdrowia skóry są informacje o rodzajach detergentów w żelach do twarzy bądź składnikach nawilżających w kremach czy rodzaje dostępnych maseczek na rynku? Oczywiście, że to pierwsze czy drugie. Nie chciałam Cię zawalać bezsensownymi tekstami, które tylko fałszywie zwiększają liczbę stron i dodają wartości. Chciałam, żeby to była pigułka, ale taka konkretna i porządna – bez zbędnego gadania, bo tak lubię najbardziej. Najważniejsze dla mnie było, abyś nauczyła się świadomie pielęgnować skórę i miała dostęp do sprawdzonych produktów – bo kiedy to masz, możesz wszystko.

E-book także przemyślałam w ten sposób, abym mogła go rozszerzać i poruszać inne tematy oddzielnie. Bowiem nie wszystkich będzie interesować pielęgnacja olejami czy cera tylko i wyłącznie trądzikowa – a cena końcowa także musiałaby być dostosowana. E-book finalnie, bez zbędnego pisania ma 200 stron, przy czym, jeżeli byłyby to strony takie jak w książce – to wyszłaby z tego około 450 stronnicowa lektura. Już teraz mam nadzieję, że rozumiesz, że każdy rozdział był ważny i przemyślany.

Biorąc pod uwagę nazwę e-booka, czyli „Zacznij ze mną” może to nas nakierować na to, że jest to książka dla osób początkujących – jak najbardziej! Chciałam stworzyć to kompendium dla osób, które właśnie chcą zacząć swoją naturalną przygodę. Prowadzę e-booka krok po kroku, wszystko wyjśniając. Poruszam absolutnie wszystkie kwestie – od tych prozaicznych czy prostych, po bardziej zaawansowane. To nie jest lektura tylko porusza tematy podstawowe, o nie. Temat są poruszone od A do Z – jeżeli masz rodział o etapach pielegnacji, to każdy z tych etapów jest poruszony całościowo, nic nie jest zachowane dla osób bardziej zaawansowanych. Dzięki temu możesz od razu zacząć pielęgnację tak, jak inni to robią po kilku latach prób i błędów!

Zatem czego nie znajdziesz w e-booku? Szczerze Ci polecam przejrzenie spisu treści, na pewno Ci to pomoże. Jednak myślę, że wiele osób myli zaawansowanie z ilością poruszanych tematów. W-booka nie znajdziesz takich informacji jak pielęgnacji w salonach urody, zabiegi kosmetyczne, bardziej aktywne i zaawansowane składniki jak retinol. Nie przeczytasz o budowie skóry czy jej funkcjonowaniu – bowiem te wszystkie tematy zostawiam dermatologom czy osobom w salonach kosmetycznych. Ja poruszam kwestie, w których sama się specjalizuje dlatego ten e-book jest rzetelny – bo jest w nim to, co sama stosuję i w czym mam wiedzę.

Zazwyczaj szukamy poradnika, który ma niemalże wszystkie informacje – jednak czy słusznie? Każdy z nas specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i jest w niej ekspertem, a moim zdaniem, informacje powinniśmy czerpać właśnie od takich osób. Tak więc jeżeli szukasz treści kosmetologicznych – sięgnij po książkę o kosmetologii, jeżeli interesuje Cię budowa skóra – zasięgnij informacji od dermatologa, jeżeli chcesz się dowiedzieć jak pielęgnować skórę naturalnie – zajrzyj do mojego e-booka.

A co sądzą osoby, które e-booka już przeczytały? Dostaję informację, że szalenie przydatne okazują się listy sprawdzonych kosmetyków ale także wykorzystujecie gotowe plany pielęgnacji, które przygotowałam dla każdej cery. Oprócz tego, osoby czytające e-booka nie są zawiedzione i uważają, że jest w nim ogromna ilość przydatnej i konkretnej wiedzy, którą mogą wykorzystać praktycznie od razu. Dodatkowo wiele osób twierdzi, że e-book jest przyjemnie napisany i wciąga podczas czytania – co dla mnie jest także niesamowitym plusem bo jednak nie jest łatwo opisywać pielęgnację tak, aby było to wciągające 🙂

Mam nadzieję, że tym tekstem pomogłam Ci! Jeżeli zdecydujesz się na właśnie mojego e-booka, to życzę Ci przyjemnej lektury!

Nat

Leave a Reply